Ogień w Krakowie – dla nas i całego świata! | Kuźnia Serca – duszpasterstwo dzieci i młodych w parafii św. Józefa w Pruszkowie

Ogień w Krakowie – dla nas i całego świata!

Młode Skrzydło - Ogień w KrakowieKraków wciąż żyje Światowymi Dniami Młodzieży! Co miesiąc są organizowane spotkania (takie poŚDMowe rekolekcje) „Ogień dla nas i całego świata”. Oczywiście wybrano najbardziej miłosierne miejsce na świecie – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – skąd wychodzi Iskra Miłosierdzia. 

Tym razem, w tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, spotkanie prowadzili bracia ze wspólnoty ekumenicznej Taize. Słuchaliśmy rozmowy o darach Ducha Świętego a także o samej wspólnocie, która także dąży do budowania dobrych relacji między różnymi częściami całego Chrześcijańskiego Kościoła.

My też, w sensie Młode Skrzydło, próbowaliśmy tą jedność budować miedzy nami. Spędziliśmy weekend w Krakowie więc trzeba było przygotować śniadanie, obiad i kolację – a więc wspólnie coś ugotować. Wieczorem podziwialiśmy magię Krakowa, grzejąc się gorącą czekoladą i robiąc zdjęcia w najbardziej rozpoznawalnych częściach miasta.

I właśnie wspomniane zdjęcia możecie zobaczyć w galerii zdjęć – wystarczy kliknąć tutaj.

A całą relacje ze spotkania w Łagiewnikach zobaczycie na filmikach poniżej.

Homilia brata Marka:

Konferencja brata Johna:

Całość wydarzenia: