poronin 2017 zimaW dniach od 11 do 18 lutego dzieci i młodzież z naszej parafii uczestniczyli razem z ks. Piotrem w zimowym obozie narciarskim w Poroninie. To już tradycja, że w ferie zimowe nasza wspólnota LSO wyjeżdża w góry, aby tam rozwijać swoje umiejętności narciarskie i we wspólnie spędzać wolny czas. 

-> Zdjęcia z obozu zimowego Poronin 2017 (kliknij by przejść do zdjęć)

Każdego dnia był czas na modlitwę, jazdę na nartach, zabawy i integracją. Rano mieliśmy zawsze modlitwę poranną, śniadanie i przygotowanie do wyjazdu na narty. Do południa na stoku spędzaliśmy 2-3 godziny i tam rozwijaliśmy nasze umiejętności pod czujnym okiem naszych instruktorów – Pana Janka i Pana Tomka. Po obiedzie był czas na odpoczynek i kolejne 2-3 godziny jazdy na nartach. Po powrocie do ośrodka była kolacja, potem przygotowanie liturgiczne, Msza Święta, a po niej katechezy ks. Piotra. Podczas tegorocznego obozu były poświęcone głównym prawdą wiary. Każdego dnia ks. Kierownik wyjazdu tłumaczył nam poszczególne prawdy naszej wiary. Mogliśmy dowiedzieć się nowych, ciekawych informacji i pogłębić wiedzę religijną. Po katechezie był pogodny wieczór – każdego dnia w innej formie (m.in. prezentacja grup zadaniowych, konkurs wiedzy religijnej, zmagania między grupami czy dyskoteka). Po pogodnym wieczorze była modlitwa wieczorna i podsumowanie każdego dnia. Po modlitwie uczestnicy mieli czas na przygotowanie do snu. Mamy nadzieję, że tegoroczny obóz narciarski pozostanie na długo w pamięci uczestników i będzie przynosił jak największe owoce przez cały rok formacji LSO.