Idziemy kochać | Kuźnia Serca – duszpasterstwo dzieci i młodych w parafii św. Józefa w Pruszkowie

Idziemy kochać <3

Idź i kochaj - Lednica 2017„Idź i kochaj!” to genialne hasło i zadanie z tegorocznego, już XXI Spotkania Młodych Lednica2000. Tym razem na Pola Lednickie ruszyła z naszej parafii wspólnota Młode Skrzydło z księdzem Piotrem Maciejakiem! Źródła Polskiego Chrześcijaństwa to genialne miejsce na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego (3 czerwca 2017).

>> Zdjęcia w galerii na Kuźni Serca (kliknij)

>> Zdjęcia na portalu Lednica2000 (kliknij)

Biskup Grzegorz Ryś, podczas homilii, przypomniał nam, że kochać innych możemy tylko wtedy, gdy sami jesteśmy kochani. Jak to zrobić? Trzeba przyjąć Bożą miłość – dać się pokochać – najlepiej przy pomocy Ducha Świętego. Tylko Bóg może nam pomóc, dać zdolności i siłę do wyruszenia z kanap naszego życia i kochania!

Cały świat może wam powiedzieć, że jesteście bez sensu, że jesteście niepotrzebni, że znaleźliście się na tym świecie przypadkowo. Tylko nie Bóg. Każde uderzenie tętna w żyłach, mówi mi o tym, że Bóg mnie chce. Mówi mi o tym, że mnie kocha.

>> Tekst całej homilii bp. Rysia

Chcemy iść i kochać! Chcemy mówić: tak Panie, ty wiesz, że Cię kocham! Chcemy być kochani przez Ciebie by móc kochać innych ludzi!