Grill Chill na rocznicę ŚDM w Pruszkowie! | Kuźnia Serca – duszpasterstwo dzieci i młodych w parafii św. Józefa w Pruszkowie

Grill Chill na rocznicę ŚDM w Pruszkowie!

grill chill rocznica sdm pruszkow- Potrzebowaliśmy pielgrzymów z drugiego końca świata, żeby zrobić coś razem – cieszą się młodzi z pruszkowskich parafii. I świętują rocznicę ŚDM.

>> Zobacz zdjęcia z wydarzenia (kliknij by przejść do zdjęć)

Młodzi z 5 pruszkowskich parafii, które podczas Tygodnia w Diecezjach gościły grupę 500 Gwatemalczyków, przypomnieli atmosferę Światowych Dni Młodzieży. 22 lipca przy parafii św. Kazimierza w Pruszkowie pod hasłem: „Grill Chill” odbył się międzyparafialny piknik. Były integracyjne tańce, filmik o pielgrzymach z Gwatemali, pokaz zdjęć, grill i tort z logo ŚDM. I ważna refleksja.

- To, że poznaliśmy ludzi z innego kontynentu, to jedno, ale podczas Tygodnia w Diecezjach poznaliśmy siebie nawzajem i zrobiliśmy coś wspólnie. Dzięki temu między parafiami możemy dalej współpracować, wymieniać się doświadczeniami. „Grill Chill” jest tego przykładem – mówi Olimpia Małaśnicka, wolontariuszka.

Owoce Światowych Dni Młodzieży widać także w pruszkowskich parafiach. W parafii św. Józefa Oblubieńca NMP powstała młodzieżowa grupa „Młode Skrzydło”, realizująca wezwanie papieża Franciszka do pełni życia, z kolei u św. Kazimierza młodzi utworzyli „Święty Chill” – grupę uwielbieniowo-ewangelizacyjną.

- Po ŚDM została grupa wolontariuszy, którzy angażują się w różne przedsięwzięcia parafialne, m.in. przygotowywanie świątecznych paczek, pomoc przy organizacji Dnia Chorych czy organizację ewangelizacyjnych koncertów. Dziś każda młoda osoba jest na wagę złota – cieszy się ks. Marian Mikołajczak, proboszcz parafii św. Kazimierza.

Wolontariusze podzielili się także osobistym doświadczeniem Światowych Dni Młodzieży. Kamil Wasiluk z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie-Żbikowie na przyjazd gości z Gwatemali początkowo patrzył niechętnie. Teraz sam pakuje plecak i już za kilka dni wybiera się z rewizytą do Gwatemali.

- Ten wyjazd to spełnienie posłannictwa, które papież Franciszek przekazał podczas ŚDM, żeby wstać z kanapy i założyć wreszcie nowe buty. Zakładam wyczynowe i jadę. Wymagało to ode mnie kompletnej przemiany, przełamania się, otwarcia na nowych ludzi, odkopania marzeń o podróżowaniu… ŚDM był dla mnie bodźcem – wspomina.

Międzyparafialny piknik zakończył się wspólnym uwielbieniem. Wydarzenie zorganizowały grupa „Święty Chill”, duszpasterstwo dzieci, młodzieży, studentów „Kuźnia Serca” oraz pruszkowskie parafie.

Gość Warszawski – Agata Ślusarczyk

grill chill sdm plakat