Widzieć działanie Boga w najbardziej zwyczajnych wydarzeniach! | Kuźnia Serca – duszpasterstwo dzieci i młodych w parafii św. Józefa w Pruszkowie

Widzieć działanie Boga w najbardziej zwyczajnych wydarzeniach!

kwiat z kroplami

„Cuda są cudowne naprawdę tylko dla tych, którzy już dojrzeli do tego, by widzieć działanie Boga w najbardziej zwyczajnych wydarzeniach” – Marice Blondel

- do takich wniosków doszliśmy na wakacyjnym spotkaniu Młodego Skrzydła.

Skąd wakacyjne spotkanie? Relacje międzyludzkie potrzebują przebywania ze sobą dlatego nie mogliśmy doczekać się września i spotkaliśmy jeszcze w sierpniu. Oczywiście do szkoły i na uczelnie nam się nie spieszy ale by „żyć z polotem” potrzeba kontaktu ze wspólnotą!

Kolejnym krokiem w zmianie naszej codzienności na „codziennie wyjątkową” było przyjrzenie się stworzonemu przez Boga Światu – taki był temat wakacyjnego spotkania – niby lekki i przyjemny a jednak czasem trudny i przejmujący.

Zaczęliśmy spokojnie od pięknych widoków różnych zakątków świata, przez wakacyjne ujęcia Polski a skończyliśmy na nocnych iskrach. To pobudziło nas do ogromnego „ohh ahh” nad naturą.

Potem kolej przyszła na bardzo szokujące piękno człowieka. Piękno, które na pierwszy rzut oka jest po prostu tragedią bez wyjścia, momentem na załamanie się. A jednak jest to ogromne piękno, w którym objawia się sam Bóg.

Czas przyszedł także na próby znalezienia Boga w sytuacjach trudnych – wojny, kataklizmów, zbrodni i śmierci. Tam również Bóg jest obecny w swoim Stworzeniu… mimo, że łatwo nie było Go tam od razu odnaleźć.

Filmy, rozmowy i samo spotkanie ma nam pomóc by codziennie doceniać to co mamy, co nas otacza, jacy jesteśmy i kogo mamy obok siebie – wszędzie Bóg jest obecny i chce się z nami spotykać.

 Żyjmy z polotem!