Spektakl „Konklawe” | Kuźnia Serca – duszpasterstwo dzieci i młodych w parafii św. Józefa w Pruszkowie

Spektakl „Konklawe”

konklaweZ racji przeżywanej w tym roku 39. rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, Liturgiczna Służba Ołtarza z naszej parafii, na czele z księdzem Piotrem i księdzem Krystianem, przygotowali spektakl „Konklawe”. 

>> Galeria zdjęć ze spektaklu

Ta opowieść o powołaniu arcybiskupa krakowskiego Karola Wojtyły na Głowę Kościoła Katolickiego przyciągnęła w sobotni wieczór i niedzielne popołudnie wielu parafian. Ministranci (w wieku szkoły podstawowej) idealnie pasowali do ról Kardynałów i wreszcie samego papieża. Przyzwyczajeni są do liturgicznych postaw i elegancji dlatego z wrodzonym wdziękiem poruszali się po prezbiterium górnego kościoła, które zamieniło się na czas przedstawienia w  scenę. Schola dziecięca towarzyszyła w narracji scen oraz zaśpiewaniu „Barki” na zakończenie sztuki.

Wzruszających momentów nie brakowało! Od samego początku gdy Kardynałowie zmierzali na konklawe w uroczystej procesji, czuć było powagę sytuacji i ważność wydarzenia. Momenty przysięgi, samego głosowania i wreszcie odczytywanie wyników poruszało serca Polaków – „Wojtyła” brzmiało w naszych uszach. Był nawet komin i biały dym, a także powitanie nowego papieża z balkonu Bazyliki świętego Piotra. A papież z całego serca błogosławił wiernym zebranym w naszym kościele – aż było czuć, że to on sam, święty Jan Paweł II towarzyszy nam w tym spektaklu.