Nasi lektorzy mistrzami Archidiecezji! | Kuźnia Serca – duszpasterstwo dzieci i młodych w parafii św. Józefa w Pruszkowie

Nasi lektorzy mistrzami Archidiecezji!

eliminacje LSO 2018W sobotę, 17 marca 2018 roku, w godzinach: od 13.00 do 17.00, na hali sportowej w Ośrodku Sportowym Solec odbyły się po kilku latach przerwy eliminacje diecezjalne do Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej o puchar KNC („Króluj nam Chryste”). Organizatorem tegorocznych eliminacji była Liturgiczna Służba Ołtarza parafii Świętego Krzyża w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu.

>> Zdjęcia z eliminacji (kliknij)

Do eliminacji zgłosiło się 7 parafii w trzech kategoriach wiekowych: podstawówka – ministranci, gimnazjum – lektorzy młodsi oraz szkoła średnia i studenci – lektorzy starsi. W sumie udział wzięło 13 drużyn. W kategorii ministrantów drużyny grały w systemie „każda z każdą” i zwycięzca został wyłoniony po bilansie bramkowym. Drużyny w kategorii lektorów grały w systemie pucharowym, czyli podziału na grupy. Atmosfera sportowa była świetna! Każdy mecz był pełen emocji, bo często była to walka o wszystko. Kibice dopisali! Wygrali najlepsi:

- kategoria ministranci: drużyna z parafii M.B. Królowej Polski z Warszawy – Marymontu

- kategoria lektorzy młodsi: drużyna z parafii M.B. Ostrobramskiej z Warszawy – Bemowa

- kategoria lektorzy starsi: drużyna z parafii Św. Józefa Oblubieńca z Pruszkowa oraz drużyna z parafii N.M.P. Matki Miłosierdza z Warszawy – Stegny (dzika karta).

(Źródło: www.dsl.waw.pl)