Podsumowanie i pożegnanie | Kuźnia Serca – duszpasterstwo dzieci i młodych w parafii św. Józefa w Pruszkowie

Podsumowanie i pożegnanie

tort

Rok formacyjny 2017/2018 za nami! Pora na wakacje! Uroczystą Mszą Świętą (20.06.2018, godz. 19:00) podsumowaliśmy dotychczasową pracę. Pożegnaliśmy też naszego opiekuna – ks. Piotra Maciejaka, który po czterech latach posługi w naszej parafii idzie dalej w kapłańską podróż do Baniochy.

>> Zdjęcia z zakończenia roku (kliknij)

Wszystkie wspólnoty Kuźni Serca – czyli ministranci, lektorzy, schola dziecięca i młodzieżowa, Młode Skrzydło oraz Alpha – podziękowały Bogu za prowadzenie i wspólnie spędzony czas we wspólnotach. Podczas Mszy Świętej przyjęliśmy kolejnych chłopców do grona kandydatów na ministrantów, ks Piotr podsumował swoją posługę w parafii a parafianie podziękowali za jego służbę. Asysta Mszy Świętej była bardzo imponująca – składała się ze wszystkich grup, którymi opiekował się ks. Piotr – czyli cała Kuźnia Serca, chór parafialny, zespół DeGlor oraz Domowy Kościół. Każdy miał swój mały wkład w liturgię.

Po mszy ruszyliśmy na patio gdzie czekał grill i słodkości! Oczywiście było mnóstwo prezentów! Na „odchodne” od księdza Piotra każdy dostał kubek z sercem lub dłonią, zacną dedykacją i równie genialną grafiką. Dla mocniej zaangażowanych w poszczególnych grupach były prezenty indywidualne co by docenić ich bycie „bardziej”! Animatorzy i odpowiedzialni wspólnot także zostali obdarowani.

Zakończenie to było szczególne jeszcze z kilku powodów – ks. Piotr odchodzi z naszej parafii ale także wypadały jego urodziny :) Był gigantyczny tort i prezenty dla Wielebnego. Dostał pudełko listów z życzeniami i podziękowaniami, album ze zdjęciami z jego posługi w naszej parafii i najbardziej wypasione słuchawki do słuchania muzyki jakie udało się znaleźć!

Podziękowaniom, dziękczynieniu i dobrym słowom nie było końca! Chwała Panu!

ks Piotr Maciejak