Mocne wielkopostne piątki! | Kuźnia Serca – duszpasterstwo dzieci i młodych w parafii św. Józefa w Pruszkowie

Mocne wielkopostne piątki!

Wspólnoty młodych z Kuźni Serca poprowadziły dwie, mocne, wielkopostne, piątkowe inicjatywy przygotowujące do Triduum Paschalnego.

W ostatni piątek marca, w górnym kościele, Adoracja Krzyża przebiegała w kluczu rozważania słów trzeciej zapowiedzi Jezusa dotyczącej męki, śmierci i zmartwychwstania. Rozważania przygotowali lektorzy działający we wspólnocie Młode Skrzydło. Młodzieżowa schola zadbała o niesamowitą oprawę muzyczną, która sprzyjała kontemplacji krzyża. Każdy wierny mógł indywidualnie podejść do krzyża, adorować go a także sięgnąć po fragmenty z Pisma Świętego. Ministranci zadbali o liturgiczną oprawę – procesję wejścia, okadzenia a także liturgię słowa.

Pierwszy piątek miesiąca to pątnicza wędrówka w ramach Nocnej Drogi Krzyżowej, która już po raz trzeci została zorganizowana w naszej parafii. Tym razem dystans do pokonania miał 20 kilometrów i przebiegał przez tereny zabudowane, leśne dukty i polne ścieżki. Do rozważania wzięliśmy teksty z „Wyjdź z tłumu za Jezusem”. Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy: kamizelkę odblaskową (pomarańczową) z logiem Kuźni Serca, pamiątkowy magnes, książeczkę z rozważaniami i wodę.

ADORACJA KRZYŻA 2019 - cover

NOCNA DROGA KRZYŻOWA 2019 - cover