Nasi ministranci na Mistrzostwach Polski w Elblągu | Kuźnia Serca – duszpasterstwo dzieci i młodych w parafii św. Józefa w Pruszkowie

Nasi ministranci na Mistrzostwach Polski w Elblągu

Od 1 do 2 maja 2015 odbywały się X Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar KnC w Elblągu. Naszą Archidiecezję reprezentowały trzy parafie. Jedną z nich była nasza pruszkowska parafia pw św. Józefa Oblubieńca. W składzie zagrało 7 ministrantów: Emil Balcerzak, Przemysław Bogdewicz, Bartłomiej Bogdewicz, Konrad Korzonkowski, Szymon Litwin, Dawid Popis i Mateusz Zbroja. Funkcje trenera pełnił lektor Paweł Curyl, sprawami organizacyjnymi (menager) zajmował się lektor Dariusz Kostrzewa, a wsparcie duchowe zapewnił ks. Piotr Maciejak.

Podczas dwóch dni turnieju nasi ministranci (Gimnazjum) mieli do rozegrania 12 meczy z różnymi drużynami z całej Polski.

X Mistrzostwa przebiegały w klimacie walki i zdrowej rywalizacji, jaką toczyły poszczególne drużyny, a ich celem było nie tylko wyłonienie zwycięzcy Turnieju, ale również „stworzenie” braterskiej wspólnoty dla Liturgicznej Służby Ołtarza z całej Polski. Mistrzostwa Polski LSO to piłkarskie święto dla ministrantów i lektorów, ale i dobra zabawa oraz spotkanie z ludźmi związanymi z Kościołem, którzy na co dzień poświęcają swój czas, aby służyć Panu Bogu.

Ministranci z naszej parafii podejmowali trud i wysiłek walki oraz rywalizacji. Na boisku pokazali, że potrafią walczyć do końca i nie poddawać się, pomimo wysokiego poziomu i zdolności piłkarskich innych drużyn z którymi konkurowali. Do ostatniej sekundy każdego meczu starali się atakować bramkę przeciwnika i stworzyć możliwość strzelania gola.

Widać w naszej parafialnej reprezentacji duży potencjach, który mamy nadzieję, że będzie cały czas owocował i rozwijał się nie tylko na boisku, ale również przy ołtarzu, na Mszy Świętej, podczas zbiórek i wspólnych wyjazdów.

Fotorelacja